Як розлучитися в Україні офлайн та онлайн

Як розлучитися в Україні офлайн та онлайн

Подати на розлучення в Україні має право чоловік чи дружина при порушенні своїх прав та інтересів. Найпростіший варіант, який не вимагає юридичної підтримки, – звернення до РАГСу. Однак у держустанові допомагають розірвати шлюб лише парам, які не мають спільних неповнолітніх дітей. Друга обов’язкова умова – взаємне бажання розлучитися. У решті випадків потрібно звертатися до суду. Шлюбний процес у судовій інстанції триваліший і складніший, тому люди звертаються за допомогою до юристів. Звести клопіт до мінімуму можна, скориставшись послугами сервісу «Підпиши та Перешли», сайт якого розташований за адресою. Компанія спеціалізується на розірвання шлюбу віддалено, без відвідування судових засідань. На веб-ресурсі проекту є інформаційні матеріали, які докладно висвітлюють тему.

Звернення до РАГСу про розлучення

Для розлучення в Україні через РАГС потрібно звернутися до держустанови, яка працює за місцем реєстрації одного з подружжя, або записатися на прийом онлайн на сайті dracs.minjust.gov.ua. Повністю віддалено пройти процедуру не вийде, сервіс Мін’юсту тільки дає можливість обрати час першого відвідування РАГСу. Співробітник держоргану прийме тих, хто звернувся, запропонує заповнити бланк спільної заяви про розлучення. Розірвання шлюбу через РАГС коштує недорого: подружжя оплачує символічне держмито.

Звернення до суду із спільною заявою про розлучення

Якщо пара вирішила подати на розлучення за взаємною згодою за наявності дітей, вона може піти шляхом складання спільної заяви. При цьому до пакету документів увійде договір, що регулює питання утримання та виховання неповнолітніх. У ньому прописують:

  • місце подальшого проживання дітей;
  • участь у вихованні та фінансовому забезпеченні дітей з боку батька, який проживає окремо тощо.

Насправді спільні заяви подають досить рідко. Подружжю, яке зіпсувало відносини, складно домовитися з усіх питань. Крім того, допомога юриста у укладанні договору та посвідчення документа у нотаріуса спричинять додаткові витрати, що перевищують 1000 грн. Якщо відповідач не чинитиме перешкод, позовна процедура обійдеться дешевше.

Звернення до суду з позовом про розлучення

Позов має бути складений з урахуванням процесуальних норм, прописаних у законодавстві. Перед його підготовкою необхідно визначити підсудність, тобто з’ясувати, до якого суду потрібно звертатися.

Не вийде розлучитися у випадках:

  1. Дружина вагітна.
  2. У сім’ї є малюк, якому не виповнилося й року.

Ці правила працюють у більшості випадків, але бувають і винятки:

  • коли розлучається пара, в якій один із батьків вчинив протиправну дію по відношенню до члена сім’ї;
  • дитина народжена не від законного чоловіка.

У звичайній ситуації суд на прохання відповідача може дати примирення 3-6 місяців. Заявити про рішення зберегти сім’ю позивач може в період між судовими засіданнями або безпосередньо в суді.

Розлучення в судовій інстанції нерідко супроводжується поділом спільного майна та визначенням розміру аліментів. Однак не можна сказати, що розірвання шлюбу жорстко прив’язано до цих процедур. Не завжди доцільно намагатися поєднати вирішення фінансових питань із оформленням розлучення. Суд може відхилити позов, у якому є вимога про розподіл спільно нажитого майна.

«Підпиши та Перешли»: розлучення без відвідування судових засідань

Суть роботи компанії видно за назвою. Клієнт на сайті сервісу заповнює онлайн-форму. Юристи готують пакет документів та надсилають йому поштою. Заявник підписує папери, проставляє актуальні дати та пересилає до суду. Фахівці компанії стежать за перебігом справи, гарантують позитивний результат.