Содержание
Коронарне шунтування – це оперативне втручання, під час якого створюється альтернативний шлях кровотоку, в обхід закупорених ділянок судин. Така операція необхідна, якщо одна або декілька коронарних судин не здатні виконувати свою функцію, наприклад через великі атеросклеротичні бляшки.
Реабілітація після проведеного шунтування має дуже велике значення, саме від неї залежить стан здоров’я пацієнта та його здатність повернутись до звичного життя.
Лікувально-оздоровчий комплекс Resort Medical Park в Буковелі – це саме те місце, де ви можете пройти комплексне відновлення після проведеного шунтування та покращити свій фізичний та психоемоційний стан. Під час роботи ми керуємося міжнародними стандартами та протоколами, підходимо до кожного випадку персоналізовано та не шаблонно. А комфортна атмосфера нашого центру та свіже повітря Карпат допоможуть вам розслабитися та налаштуватися на одужання.
В яких випадках потрібна реабілітація після операції шунтування?
Всі пацієнти після шунтування потребують комплексного відновлення під професійним лікарським наглядом. Ігнорувати реабілітаційний період не можна, адже зазвичай саме він визначає подальший стан пацієнта, його здатність повернутися до повноцінного життя.
Обстеження перед початком реабілітації в Resort Medical Park
Реабілітаційна програма індивідуально складається для кожного пацієнта. Для цього ми спочатку проводимо комплексне обстеження, яке складається з:
- консультації кардіолога;
- інструментального обстеження (визначення толерантності до фізичного навантаження, тредміл-тест, велоергометрія, за необхідністю – КТ, МРТ);
- консультації лікаря ФРМ з подальшою розробкою індивідуальної програми реабілітації;
- консультації лікаря дієтолога.
Цей перелік може змінюватись в залежності особливостей стану пацієнта, супутніх патологій. Наприклад, при наявності у хворого цукрового діабету, він скеровується на консультацію до лікаря ендокринолога.
Як проходить відновлення після операції шунтування в Resort Medical Park
Наша кардіо реабілітаційна програма спрямована на покращення загального, фізичного та психоемоційного стану пацієнта, здатна пришвидшити його повернення до повноцінного життя та запобігти розвитку можливих ускладнень з боку серцево-судинної системи.
Після проведеного обстеження для кожного пацієнта складається індивідуальний реабілітаційний план (ІРП), в якому детально розписані всі йому необхідні програми, процедури та методики.
З чого складається реабілітація після операції шунтування:
- Фізична реабілітація. Всі вправи підбираються лікарем ФРМ індивідуально, залежно від стану, віку, фізичних можливостей пацієнта. Фізичні вправи направлені на покращення фізичної витривалості, зміцнення серцевого м’яза, покращення загального самопочуття. Різновиди фізичної реабілітації в нашому центрі:
- дихальна гімнастика;
- різновиди ходьби (дозована ходьба, ходьба по сходах, скандинавська ходьба);
- кінезіотерапія;
- механотерапія – вправи виконуються на сучасних тренажерах HUR під постійним контролем ЧСС, артеріального тиску та ЕКГ;
- індивідуальні тренування: кінезіотерапія, йога, пілатес;
- гідрокінезіотерапія – включає розвантажувальні вправи в басейні, під час яких можливе використання додаткового обладнання, наприклад водного велосипеда, бігової доріжки тощо;
- комплекс індивідуальних занять на підвісних системах Levitas, Redcord – допомагає зміцнити м’язи всього тіла та покращити координацію;
Ми навчаємо наших пацієнтів самостійно вести щоденник самоконтролю до та після фізичних навантажень. Нам важливо навчити їх регулярно займатися правильними та безпечними фізичними вправами та контролювати свій стан. Адже продовжувати тренування варто і по поверненню додому.
- Масаж (лікувальний, точковий). Назначається при відсутності протипоказань до нього.
- Фізіотерапевтичні процедури, наприклад магнітотерапія, лазеротерапія, ударно-хвильова терапія.. Назначаються та підбираються в індивідуальному порядку, при відсутності у хворого протипоказань. Для фізіотерапії використовуємо сучасне сертифіковане обладнання.
- Психологічна реабілітація. Операція на серці – неабиякий стрес для людини! Всі наші пацієнти отримують психологічну підтримку, адже від позитивного налаштування залежить повне одужання! Використовуємо різноманітні методики, які персонально підбираємо для кожного, наприклад арт-терапію, автогенні тренування, групові психологічні заняття тощо.
- Медикаментозна терапія. При необхідності наші лікарі кардіологи назначають медикаментозні препарати, або коректують дозування ліків, які вже приймає пацієнт.
- Навчаємо пацієнта здоровому способу життя.
- При виписці складаємо подальший прогноз реабілітації та даємо рекомендації.
Протипоказання до відновлення після шунтування
В деяких випадках проведення реабілітації суворо заборонено, адже вона може погіршити стан хворого.
Протипоказання до проведення відновлення після шунтування:
- рецидивуючі тромбоемболія легеневої артерії (ТЕЛА) та гострий інфаркт міокарду (ГІМ);
- гострі порушення мозкового кровообігу (ГПМК);
- коронарна недостатність 3 ступені;
- декомпенсований тяжкий цукровий діабет;
- гострі інфекційні захворювання, туберкульоз.
В таких випадках реабілітаційні заходи можна починати лише після стабілізації стану пацієнта. Дозвіл на початок відновлення надається його лікарем.