Содержание
Популярність татуювань залишається актуальною в останні роки. Головне питання новачків: татуювання це боляче? Більшість людей вважають болючі відчуття терпимими, порівнюють з укусами комах (бджоли, оси), жінки – з видаленням волосся воском (восковою епіляцією). Більше інформації від майстрів тату салону в Києві https://tattookiev.org/ua/
Зміст:
- Болючість процедури
- Тату на різних ділянках
- Як знизити больові відчуття
- Правила підготовки, догляду
Болючість процедури
Біль при нанесенні татуювань виникає через проникнення тонкої голки в шкіру, введення пігменту (механічний і хімічний вплив).
Основними факторами, що впливають на болючість нанесення тату є:
- Індивідуальний больовий поріг.
- Досвід спеціаліста (правильний підбір тату-машинок та голок до певного стилю, кольору малюнка, грамотний поділ роботи на кілька сеансів).
- Місце нанесення тату (залежить від товщини шкіри, жирового та м’язового шару, близькості нервових закінчень).
- Розмір малюнка (дрібні та прості малюнки переносяться легше).
У жінок чутливість шкіри підвищується за 3-5 днів на початок «критичних днів». Варто перенести сеанс, відкоригувати дати відвідин салону в цей період.
Тату на різних ділянках
Кожна ділянка тіла відрізняється кількістю нервових закінчень, товщиною підшкірного прошарку, близькістю до поверхні кістки.
Розроблено спеціальні «карти болю» окремо для чоловіків та жінок – ділянки виділені різними кольорами.
У чоловіків виділяють місця:
- найболючіші: голова, мочки вух, ключиці, передня частина шиї, лікті, пахви, передня частина гомілки, під лопатками, ребра;
- менш чутливі: плечі, передпліччя, стегна, задня частина гомілки, сідниці.
Для жінок:
- чутливі ділянки: шия, область ребер, лікті, коліна, місце вздовж хребта, колінний згин ззаду;
- мінімальні відчуття: плечі, передпліччя, сідниці, бічні частини стегон та гомілки.
Інтимні тату на ерогенних зонах (біля сосків, пах, внутрішня сторона стегон) також будуть чутливими через близьке розташування нервових закінчень.
Досвідчений майстер на першій консультації може приблизно відповісти на питання «Татуювання це боляче?», враховуючи особливості статури, розміри та місце малюнка.
Вважається, що найнеприємніші відчуття викликає опрацювання контурів. При зафарбуванні болючі прояви стають розсіяними, не гострими.
Як знизити больові відчуття
Деякі клієнти бояться болю, кажуть, що татуювання це боляче, і вимагають від майстра обов’язково знеболити місце нанесення або порадити кращі таблетки.
Найефективнішими засобами вважають:
- Мазь «TKTX» — наноситься за 30-40 хвилин до початку сеансу, прикривається плівкою. Знімає 20-60% болю протягом 1-2 годин;
- таблетки «Кетанов» – діюча речовина кеторолак трометаміну (належить до нестероїдних протизапальних, протиревматичних засобів);
- гранульований порошок «Німесіл» — головний компонент німесулід (нестероїдний протизапальний засіб);
- знеболювальні засоби з лідокаїном (мазі, спреї, емульсії).
Але досвідчені фахівці не радять приймати пігулки, обробляти поверхню шкіри спреями та мазями через вплив таких засобів на організм людини, якість татуювання. Головні причини відмови від знеболювання:
- Алергічні реакції на лікарські речовини (висипання на шкірі, затримка дихання, особливо через лідокаїн).
- Знеболюючі речовини зменшують еластичність шкіри (шкіра твердіє).
- Пігулки та порошки розріджують кров (місце тату більше кровоточить і гірше загоюється, важко закріплюються частки фарби).
Знаючи вплив знеболювальних засобів на якість татуювання, прояв алергічних реакцій, час загоєння, варто правильно підготуватися до сеансу.
Правила підготовки, догляду
Всі особливості підготовки та догляду за шкірою після нанесення тату варто запитати у майстра на першій консультації. Досвідчений фахівець обов’язково розповість про правила догляду за шкірою до та після процедури, що варто робити перед сеансом.
Головні поради:
-
- для першого досвіду краще вибрати маленький малюнок;
- за 10-14 днів до процедури не можна засмагати, ходити до солярію, сауни чи лазні;
- не можна користуватися скрабами, хімічними пілінгами за 7-10 днів;
- обов’язково потрібно виспатися, добре поснідати перед процедурою;
- не можна пити каву, енергетики, алкоголь для хоробрості (розріджує кров, збільшує час загоєння, пігмент погано закріплюється);
- перенести сеанс, якщо піднялася температура чи погіршилося загальне самопочуття;
- жінкам не варто планувати процедуру татуювання в період критичних днів;
- після сеансу слід уникати сонця, користуватися сонцезахисними кремами, носити легкий одяг без тугих поясів та гумок.
Не треба соромитися зупинити роботу майстра, попросити зробити перерву чи перенести процедуру на другий день. Досвідчений фахівець завжди підкаже, чи піде на поступки в індивідуальному випадку.